Kategorie: Wszystkie | Ogłoszenia | Ogólne | Zdjęcia
RSS
środa, 17 września 2014

W dniach 19-20-21 września zapraszamy do akcji pt. SPRZĄTANIE ŚWIATA, naszego dymaczewsko - działkowego świata.


Pozbierajmy śmieci, które niestety są porozrzucane, szczególnie wokół Baru. Za chwilę koniec tego sezonu a na wiosnę przyjedziemy znów i zapewne będzie tutaj o wiele ładniej jak na każdym kroku nie będziemy widzieć rozwalających się butelek, papierów i innych śmieci.
Wystarczy, że każdy z Nas obejdzie teren wokół swojej posesji i zatoczy mały krąg, a na pewno uda nam się razem stworzyć tutaj lepszy klimat sprzyjający spacerom i odpoczynkowi.

To pole to nasza odskocznia od codzienności i gwaru wielkiego miasta. Dbajmy o nie a będzie tu zawsze miło wracać.
Worki na śmieci, jeżeli ktoś nie dysponuje swoimi, są dostępne w Barze, i na koszt Baru zebrane śmieci będą wywiezione.

Dziękuję i zapraszam.
Razem możemy więcej... pamiętajmy o tym :-)))

 

08:58, naszedymaczewo
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Dnia 17.08.2014 r. o godzinie 13:00 w świetlicy w Dymaczewie Nowym odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia. Niestety nic w naszej sprawie się nie dzieje, spotkanie ma charakter statutowy.

Zapraszamy Zarząd.

10:12, naszedymaczewo
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 lipca 2014

Poniżej załączamy artykuł, który ukazał się w środę 9 lipca w Głosie Wielkopolskim.

Prosimy kliknąć w ten link by otworzyć powiększony artykuł w nowym oknie.
 

Tagi: Informacje
16:51, naszedymaczewo , Ogólne
Link Komentarze (1) »
wtorek, 13 maja 2014

Witamy

Niestety nic nowego się nie dzieje, sprawa przekształcenia nadal  w martwym puncie w Urzędzie Gminy. Nie pozostało nam nic innego jak czekać.

Próbujemy dowiadywać się, oraz rozmawiać z Urzędem Gminy, niestety cały czas jest to monolog z naszej strony.

Jeżeli ktokolwiek ma realne pomysły prosimy o kontakt.

Zarząd

08:16, naszedymaczewo
Link Komentarze (4) »
środa, 16 kwietnia 2014
piątek, 06 grudnia 2013

INFORMACJA

Informujemy że 08.122013r mija nieprzekraczalny termin składania uwag do Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Terenów nad Jeziorem Dymaczewskim.

PONIEWAŻ 08 WYPADA W NIEDZIELĘ, UWAGI MOŻNA SKŁADAĆ JESZCZE 09.13.2013(PONIEDZIAŁEK) w URZĘDZIE GMINY MOSINA.

Uzyskaliśmy informację że tylko wnioski złożone indywidualnie przez Państwa będą brane pod uwagę i tylko do takich Urząd Gminy się ustosunkuje.

My jako Stowarzyszenie możemy wystosować tylko pismo popierające naszych członków, nie możemy złożyć go w ich imieniu. Mamy nadzieję że zdajecie sobie Państwo z powagi sytuacji i złożycie takie wnioski.

Z poważaniem

Zarząd.

 

22:10, naszedymaczewo
Link Komentarze (5) »
środa, 04 grudnia 2013

Publikujemy na stronie naszego blogu artykuł Łukasza Kasprowicza zatytułowany ''Plan dla działek nad jeziorem'', ktory ukazał się w listopadowym wydaniu Czasu Mosiny.

Ponizej kopia artykułu (kliknij aby powiększyć) oraz link do wersji online czasopisma Czas Mosiny.

 

 

 

 

Tagi: Informacje
11:25, schinella , Ogólne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 listopada 2013

INFORMACJA

Informujemy że dnia 1.12.2013, o godzinie 12 w świetlicy w Dymaczewie Nowym odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia podsumowujące debatę w Urzędzie Gminy  Mosina.

Na spotkaniu postaramy się przekazać informacje które posiadamy odnośnie aspektów prawnych przekształcenia.

Na spotkaniu możliwe będzie opłacenie składki członkowskiej. Ponownie zachęcamy Państwa do członkostwa w Stowarzyszeniu. Tylko wspólnie jesteśmy w stanie cokolwiek osiągnąć i powalczyć w sprawie .

Zarząd.

09:00, naszedymaczewo
Link Komentarze (1) »
wtorek, 19 listopada 2013

INFORMACJA
Dnia 18.11.2013 r. w Urzędzie Gminy Mosina odbyło się spotkanie podsumowujące publiczną dyskusję dotyczącą planu zagospodarowania terenów nad Jeziorem Dymaczewskim.
W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia podsumowujące debatę. Przekazane zostaną Państwu wszystkie najważniejsze aspekty sprawy.  Data oraz godzina spotkania podana zostanie niezwłocznie po jej ustaleniu.
Dodatkowo zachęcamy nie zrzeszone  jeszcze w Stowarzyszeniu osoby, do jego przystąpienia, gdyż tylko jako silna, zrzeszona jednostka jesteśmy w stanie powalczyć w sprawie.

09:19, naszedymaczewo
Link Komentarze (3) »
piątek, 15 listopada 2013

                                               Poznań,         listopada 2013 r.                    


          Jako użytkownik i posiadacz działki letniskowej, położonej …..........…... o powierzchni ............ co najmniej od roku, w sposób ciągły i nieprzerwany, zgłaszam swoje zastrzeżenia do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy Jeziorze Dymaczewskim w Dymaczewie Nowym i swój udział w dyskusji publicznej nad przyjętymi w tym projekcie rozwiązaniami.
 Wspomniana działka użytkowana jest wyłącznie na cele letniskowe, w żaden sposób nie kolidujący z wymogami, zasadami ekologii i ochrony środowiska naturalnego.
 Działkę posiadam i użytkuję nieprzerwanie od wielu lat i w tym okresie nie toczyło się żadne postępowanie sądowe czy administracyjne, które kwestionowałoby zajmowanie działki, bądź wskazywało, że ma negatywny wpływ na środowisko. Ponadto przez te wszystkie lata poczyniłem istotne nakłady w postaci nasadzeń, co nie tylko poprawiło estetykę tego miejsca, ale w pełni odpowiada proponowanemu w projekcie planu sposobu zagospodarowania przestrzennego.
 Nie sposób odnieść wrażenia, że projekt planu faktycznie powtarza dotychczasowy sposób użytkowania (z przeznaczeniem na działki letniskowe, tereny zielone, rekreacyjne), natomiast wprowadzenie tego planu oznaczać ma całkowitą likwidację dotychczasowych nasadzeń, sposobu zagospodarowania i dopiero w przyszłości wytyczenia nowych działek, a w bliżej nie określonej przyszłości ewentualnego doprowadzenia mediów.
 W podobnej sytuacji jest wiele innych osób i wyrażam przekonanie, że możliwe jest uznanie w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dotychczasowego sposobu wykorzystania tego terenu.   
 Założenia planu powinny uwzględniać interes wszystkich zainteresowanych, natomiast my - jako użytkownicy działek - nie byliśmy uczestnikiem postępowania projektowego.


08:39, naszedymaczewo
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3